A Trikdis LoRa vezeték nélküli bővítő családjának segítségével egy távoli pontban alakíthatóak ki vezetékes bekötési pontok a Trikdis FLEXi SP3 riasztóközpontok számára.
Ennek egyik tagja az IO8-LoRa bővítő modul. A modulon 8 kontaktus található, ami választhatóan lehet bemenet (pl. riasztó zóna) vagy irányítható kimenet (kapu nyitás, szivattyú indítás). ÖSszesen akár 8 irányítható eszköz vagy zóna duplázással 16 riasztó zóna kapcsolódhat vezetéken keresztül hozzá.
Jellemzők
Kommunikáció:
- Szabad rálátás esetén a hatótávolsága akár 5000 m.
- Akár 8 iO8-LoRa vezeték nélküli bővítő csatlakoztatható a FLEXi SP3 riasztóközponthoz.
Bemenetek és kimenetek:
- 8 I/O csatlakozó, mindegyik beállítható bemenetként (IN) vagy kimenetként (OUT).
- Bemeneti (IN) típusok: ATZ, EOL, NC, NO.
- Az EOL és ATZ típusú áramkörökben különböző értékű ellenállások használhatók.
Csatlakozás:
- Az iO-8-LoRa vezeték nélküli bővítő az RF-LoRa adó-vevőn keresztül csatlakozik a FLEXi SP3 központhoz.
A LoRa technológiáról általában
A LoRa eszközök forradalmasítják a dolgok internetét (IoT), mivel lehetővé teszik az adatkommunikációt a megszokottnál nagyobb távon, miközben nagyon kevés energiát fogyasztanak. A LoRa ideális olyan alkalmazásokhoz, amelyek kis adattömeget továbbítanak alacsony bitsebességgel, és az adatok nagyobb hatótávolságon is továbbíthatók, mint a WiFi, a Bluetooth vagy a ZigBee. Ideális választás olyan helyeken is, ahol a mobilhálózat túl drága, és a Wi-Fi-lefedettség nem érhető el.
A LoRa-t már széles körben alkalmazzák az utcai világítás, a parkoló, az épületek, az intelligens mérés és a flottakezelés területén. A LoRa megoldás egy intelligens érzékelő és vezérlő biztonsági rendszert biztosít, amely lehetővé teszi a csatlakoztatott eszközök egyszerű vezérlését és üzenetek fogadását annak érdekében, hogy intelligens döntéseket hozhassanak a kínált szolgáltatásokkal kapcsolatban.
A Trikdis azért választotta a LoRa kommunikációs technológiát, mert ezzel a hagyományos vezeték nélküli hálózatoknál sokkal nagyobb távolságra lehet üzeneteket továbbítani. Ez sok esetben jelentősen csökkentheti egy összetett, okos biztonsági rendszer kialakításának költségeit az infrastrukturális beruházások, az akkumulátorcsere és összességében a működési költségek miatt. Egy ilyen megoldás akár 1-5 kilométeres távolságban is lehetővé teszi az eszközök vagy érzékelők csatlakoztatását, esetenként még ennél messzebb is. Ez a technológia könnyebben halad át akadályokon is, mint a hagyományos rádiókommunikáció, ezért magabiztosan továbbítja a jelet vastag betonfalakon vagy akár a talajon, természetesen némi távolságvesztéssel.
A LoRa technológia előnyei:
- Alacsony költségű telepítés és működtetés
- Rugalmas telepítési modell
- Végpontok közötti biztonság
- Alacsony áramfogyasztás, hosszabb akkumulátor-élettartam
- Nagy lefedettség az IoT-nél, ahol a sebesség és a késleltetés nem döntő tényező
- Nagy hatótávolság, amely könnyebben hatol át az akadályokon
| Kommunikáció | |
| Kommunikáció a másik eszközzel | Rádió |
| Riasztóközpont csatlakoztatása | RS485 |
| Átviteli protokoll, titkosítás | Titkosított |
| RS485 | Igen |
| Kompatibilis eszközök | |
| Támogatott modulok | RF-LORA |
| Bemenetek | |
| Kettős funkciójú kontaktusok (ki- vagy bemenet) | 8 |
| Bemenet típusok | NC, NO, EOL, EOL_T, 3EOL, ATZ, ATZ_T |
| Hurok ellenállása | 2.2kΩ |
| Kimenetek | |
| Kettős funkciójú kontaktusok (ki- vagy bemenet) | 8 |
| Irányítás | Mobil alkalmazás, böngésző, SMS, telefonhívás |
| Technikai adatok | |
| Működési környezet | -20°C - +50°C, relatív páratartalom max 80% +20°C fokon |
| Tápellátás | 10-26 V DC |
| Áramfelvétel (készenléti) | 50 mA |
| Áramfelvétel - (max) | 120 mA |
| Méret | 65 x 90 x 12 mm |
| Súly | 80 g |
| PGM kimenet | 100 mA |
| Moduláció típusa | LoRa |
| Frekvencia sáv | 867-869 MHz |
| Hatótáv nyílt térben | 5000m |
Trikdis IO8-LORA vezeték nélküli bővítő modul
- Gyártó: Trikdis
- Cikkszám: iO8-LORA
- Elérhetőség: Készleten
- Jótállás: 2 év
- Kategóriák: Okos Riasztórendszer > Kiegészítők > Vezeték Nélküli Eszközök > Bővítő Modul
-
22 382Ft
- Nettó: 18 197Ft
Kapcsolódó termékek
RF-LORA nagy antenna Meteor 433MHz
A Meteor 433MHz antenna úgy van tervezve, hogy javítsa a Trikdis RF-LORA vezeték nélküli bővítő modu..
23 902Ft Nettó: 19 433Ft
Trikdis PB-LORA vezeték nélküli pánik gomb
A Trikdis PB-LoRa pánik gomb a FLEXi SP3 riasztóközponttal és a Protegus 2 alkalmazással kombinálva ..
25 802Ft Nettó: 20 977Ft
Trikdis IO-LORA vezeték nélküli bővítő modul
A vezeték nélküli Trikdis IO-LoRa bővítő modul elsősorban irányításra (garázs, kapu, sorompó nyitás,..
24 282Ft Nettó: 19 741Ft
Trikdis RF-LORA vezeték nélküli bővítő modul
A Trikdis RF-LORA vezeték nélküli adó-vevő a Trikdis vezeték nélküli család központi eleme. A Trikdi..
22 382Ft Nettó: 18 197Ft
Trikdis FLEXi SP3 WiFi + 4G okos riasztóközpont
A Trikdis FLEXi SP3 WiFi + 4G egy rugalmasan használható, sokoldalú okos riasztóközpont integrált Wi..
75 962Ft Nettó: 61 758Ft
Trikdis FLEXi SP3 Ethernet + 4G okos riasztóközpont
A Trikdis FLEXi SP3 Ethernet + 4G egy rugalmasan használható, sokoldalú okos riasztóközpont integrál..
75 962Ft Nettó: 61 758Ft
Trikdis FLEXi SP3 Ethernet + 2 SIM 4G okos riasztóközpont
A Trikdis FLEXi SP3 Ethernet + 2 SIM - 4G (Dual SIM) egy rugalmasan használható, sokoldalú okos rias..
90 782Ft Nettó: 73 806Ft
Trikdis M4-SIREN - LoRa vezeték nélküli kültéri sziréna
A Trikdis M4-SIREN egy kültéri vezeték nélküli sziréna, ami a Trikdis FLEXi SP3 riasztóközponthoz il..
39 862Ft Nettó: 32 408Ft
Trikdis M4-MAG - Lora vezeték nélküli mágneses érintkező
A Trikdis M4-MAG egy LoRa vezeték nélküli mágneses nyitásérzékelő, amely akár 250 méteres kommunikác..
22 382Ft Nettó: 18 197Ft
Kapcsolódó írások
Címkék: bővítő modul, zóna bővítő, okos otthon

















