A Trikdis E16 ethernetes átjelző képes együttműködni Paradox, DSC és más riasztóközpontokkal, közvetlenül az adatbusszal (DATA BUS) vagy soros porton (SERIAL PORT) kommunikálva.
Az adatok továbbítása a távfelügyelet és a felhasználó felé a Protegus 2 Mobil és Web alkalmazásban, vezetékes interneten keresztül történik. Az átjelző segítségével a riasztórendszer a tulajdonos mobilalkalmazásából vagy böngészőből távolról élesíthető vagy hatástalanítható, és a rákötött eszközök irányítása, monitorozása is lehetségessé válik.

A Trikdis átjelzők kiváló helyettesítői a Paradox és DSC IP moduljainak, valamint SIM kártyás átjelzőinek (pl. Paradox IP150, IP150+, IP180, PCS250, PCS265LTE; DSC ENVISALINK4, TL / LE sorozat).
Mit kínál a Trikdis?
- Megbízható működés
- Ingyenes Android, iPhone és webes alkalmazás
- Események nyomonkövetése
- Távoli irányítás (élesítés / kikapcsolás)
- Közvetlen kapcsolat a riasztóközponttal — számos kompatibilis modellnél
- IP és GSM/LTE kommunikáció egy eszközben — dual path, többcsatornás
Bővebben olvashatsz a helyettesítőkről a paradoxatjelzo.hu és a dscatjelzo.hu oldalakon.
Adat Busszal vagy soros porttal összeköthető riasztóközpontok
A Trikdis E16, G16, GT, GT+, GET a listában található összes riasztóközpont esetében használható . A speciális Trikdis átjelzők nagy előnye, hogy az események az adatbuszon vagy a soros porton keresztül érkeznek.
A kék színnel jelölt riasztóközpontok közvetlenül a soros porton / adatbuszon keresztül irányíthatóak (élesítés / kikapcsolás) további kábelezés nélkül.
A feketével jelölt riasztóközpontok az eseményeket a soros porton / adatbuszon keresztül kapják , de a riasztórendszer irányításához kulcsos kapcsoló zónák és további kábelezés szükséges .

Magellan MG5000, MG5050, MG5050+*, MG5050E
DIGIPLEX EVO48, NE96, EVO96, EVO192*, EVOHD* (*Fw. 7.50+ felett)
ESPRIT E55, 728ULT, 738ULT
A közvetlenül vezérelt PARADOX riasztóközpontok firmware-je legalább V.4-nek kell lennie.
* a Soros port a megjelölt ÚJ riasztóközpontokon gyárilag lezárásra került. A soros port feloldását el kell végezni ahhoz, hogy kommunikálni tudjon bármilyen külső eszközzel.
Soros port feloldás útmutató




Premier Elite 12, 24, 48, 64, 88, 168



Szükséged lesz egy kábelre az összekötéshez
Adatbuszra vagy soros portra csatlakoztatás, ez mit jelent?
Ebben az esetben az átjelzőt kvázi megtanítják a riasztóközpont saját nyelvét megérteni (egyirányú kapcsolat). Ahogy a kezelők vagy egyéb perifériák, úgy az átjelző is látja felhasználó az eseményeket és a megfelelő dolgokat továbbítani fogja a beállítások szerint.
A részletek megismeréséért olvasd el a "Közvetlen vezérlés adatbusz vagy soros port csatlakoztatással? írásunkat.
Közvetlen vezérlés
A Közvetlen vezérelhető központok esetében a átjelző nem csak az értesítéseket veszi át a központtól, hanem a kezelőn elérhető funkciók egy része is elérhetővé válik (kétirányú kommunikáció).
- A teljes rendszer vagy valamelyik partíció élesítése / hatástalanítása a felhasználói kód segítségével
- Zónák állapotának érzékelése
- Zóna kiiktatás
- Automatikus partíció és zóna feltérképezés
Fő funkciók:
- Vezetékes interneten, Etherneten kommunikáló IP alapú átjelző eszköz, amely kompatibilis a nagyobb gyártók népszerű riasztóközpontjaival
- Egyedülálló módon nem TIP RING-re, hanem az adatbuszra vagy a soros portra köthető átjelző, így az üzenetolvasás és -átvitel másodpercnél rövidebb
- Ingyenes Protegus 2 szerver, így sem fix IP, sem dinamikus DNS nem szükséges
Felhasználói funkciók:
- A riasztórendszer eseményeiről a tulajdonos az ingyenes Protegus 2 Mobil és Web alkalmazásban értesül
- Push értesítések és riasztáshang az események és riasztások jelzésére
- Távoli élesítés és kikapcsolás
Irányítható kimenetek:
- 3 db rugalmasan választható kontaktus, amely bemenet és kimenet is lehet
- RS485 port egyéb kompatibilis bővítő modulok és eszközök számára
- A kimenetek a Protegus 2 alkalmazásból vezérelhetők
- A csatlakoztatott eszközök (világítás, kapu, szellőzőrendszer, fűtés, locsolók stb.) távirányítása
Gyors telepítés
- A beállítások egy fájlba menthetők, ami egy másik eszköz konfigurálásának kiindulópontja lehet
- Gyors és egyszerű konfigurálás az USB-n keresztül, vagy az első beállítást követően távolról a TrikdisConfig szoftverrel vagy a Protegus 2 alkalmazással
- 2 hozzáférési szint az átjelző konfigurálásához és irányításához: Adminisztrátor, Telepítő
Távfelügyeleti bekötés:
- A modul a távfelügyelet felé IP alapon, Contact ID kód formátumban továbbítja a megjelölt rendszerek üzeneteit
- Kompatibilis az univerzális SIA DC-09 és a SUR-GUARD TL150 vevőkkel
- Az elsődleges távfelügyeleti csatorna kapcsolatvesztése esetén automatikusan átvált a második biztonsági csatornára
- Jelzés akár két külön távfelügyeletre, mindkettőhöz tartalék biztonsági csatornával
Connect E16 to Honeywell vista + Protegus (Tutorial)
This video will show you how to connect TRIKDIS Ethernet communicator E16 to control panel Honeywell Vista 48 and to Protegus.
| Kommunikáció | |
| Átviteli csatorna | Ethernet / LAN / IP kommunikáció IEEE802.3, 10 Base-T, port RJ45 |
| Hálózati beállítás | DHCP vagy manuális |
| Riasztóközpont csatlakoztatása | Adatbuszon vagy Soros porton |
| Eseményátviteli csatornák | Akár 2 távfelügyeleti állomás fő és tartalék vevőinek A Protegus felhőn keresztül az iOS / Android Protegus mobilalkalmazás felé |
| Átjelzés és kommunikáció | 2G (GPRS) vagy 4G WiFi, LAN (opcionális E485 modullal) SMS, hanghívás VHF/UHF rádió átjelzéssel (T16 átjelzővel) |
| Átjelzés távfelügyeletre | TCP / IP, UDP / IP |
| Átviteli protokoll, titkosítás | TRK, DC-09_2007, DC-09_2012, TL150 |
| Esemény átvitel | Contact ID kód |
| Eseménynapló / tárolt események száma | Igen, 100 esemény |
| Periodikus tesztjelentésküldés | Igen |
| RS485 | Igen |
| Kompatibilis eszközök | |
| Támogatott modulok | iO-8 bővítő modul - 8 kontaktus iO bővítő modul iO-MOD – iO-WL rádiós adó-vevő bővítő modulok |
| Max. támogatott RS485 bővítők száma | max. 8 |
| RS485 busz vezeték hossza | legfeljebb 100 m |
| Bemenetek | |
| Kettős funkciójú kontaktusok (ki- vagy bemenet) | 3 |
| Bemenetek | 3 |
| Bemenet típusok | NC, NO, NC / EOL, NO / EOL, NC / DEOL, NO / DEOL |
| Hurok ellenállása | 2,2kΩ |
| Kimenetek | |
| Kettős funkciójú kontaktusok (ki- vagy bemenet) | 3 |
| Irányítás | Mobil alkalmazás, böngésző |
| Programozás | |
| Programozás módja | USB, IP |
| Programozószoftver | Igen, Windows |
| Távoli programozás | Igen |
| Felhasználók | |
| Protegus felhasználók | Korlátlan |
| Mobilalkalmazás | Igen |
| Web alkalmazás | Igen |
| Push értesítés | Igen |
| Riasztások korlátozása | Igen |
| Technikai adatok | |
| Működési környezet | -10°C - +50°C, relatív páratartalom max 80% +20°C esetén |
| Tápellátás | 10-18V DC |
| Áramfelvétel (készenléti) | 100 mA |
| Áramfelvétel - (max) | 250 mA |
| Leválasztható sorkapocs | Igen |
| Méret | 88 x 62 x 26 mm |
| Súly | 80 g |
| PGM kimenet | 0,15A 30 VDC max. |
Trikdis E16 Ethernet átjelző - IP modul
- Gyártó: Trikdis
- Cikkszám: E16
- Elérhetőség: Készleten
- Jótállás: 2 év
- Kategóriák: Riasztás Átjelzés > Ethernet Átjelző >
-
31 502Ft
- Nettó: 25 611Ft
Elérhető Választék
Kapcsolódó termékek
Trikdis E16T Ethernet univerzális átjelző - IP modul
Az E16T IP alapú Ethernet átjelző összeköthető bármilyen TIP RING kommunikációra alkalmas riasztóköz..
33 022Ft Nettó: 26 847Ft
Trikdis GT 4G okos átjelző, kommunikátor
A Trikdis GT 4G okos átjelző, kommunikátor egyesíti a G16 és G16T átjelzők képességét.Közvetlenül ös..
66 462Ft Nettó: 54 034Ft
Trikdis GT+ 4G okos átjelző, kommunikátor
A Trikdis GT+ 4G okos átjelző, kommunikátor egyesíti a G16 és G16T átjelzők képességét.Közvetlenül ö..
66 462Ft Nettó: 54 034Ft
Trikdis CRP2 soros port összekötő kábel Paradox riasztóközponthoz
Gyári kábel a Paradox riasztóközpontok SERIAL (soros port) és a {fragment trikdis_special_communicat..
2 622Ft Nettó: 2 132Ft
Trikdis iO8 vezetékes bővítő modul
A Trikdis Expander IO8 vezetékes bővítő modullal a Trikdis FLEXi SP3, CG17, és SP231 riasztóközponto..
17 822Ft Nettó: 14 489Ft
Trikdis GET Ethernet + 4G okos átjelző, kommunikátor
A Trikdis GET Ethernet + 4G okos átjelző, kommunikátor (IP modul), a gyártó felső kategóriás átjelző..
87 362Ft Nettó: 71 026Ft
Trikdis programozó mini USB kábel
Kiváló minőségű sztenderd miniUSB kábel, amely az összes Trikdis eszköz számítógépes programozásához..
1 870Ft Nettó: 1 520Ft
CRP2B soros port összekötő kábel Paradox riasztóközponthoz
Kábel a Paradox riasztóközpontok SERIAL (soros port) és a E16, G16, GT, GT+, GET é..
1 862Ft Nettó: 1 514Ft
Kapcsolódó írások
Címkék: okos riasztó, okos otthon, okos átjelző, ethernet átjelző, IP átjelző






























