A G16 2G GSM okos átjelző képes együttműködni Paradox, DSC és egyéb gyártók riasztórendszereivel közvetlenül az adatbusszal (DATA BUS) vagy soros porton (SERIAL PORT) kommunikálva.
Az adatokat 2G/GPRS mobilhálózaton keresztül továbbítja a távfelügyelet és a felhasználó felé a Protegus 2 Mobil és Web alkalmazásban vagy SMS-ben. Az átjelző segítségével a riasztórendszer a tulajdonos mobilalkalmazásából távolról élesíthető vagy hatástalanítható, és a rákötött eszközök irányítása, monitorozása is lehetségessé válik.


Az Trikdis G16* és G16T átjelző kiváló helyettesítője a Paradox PCS250(G), PCS265LEU és DSC TL405LE GSM kommunikátoroknak.
Mit kínál a Trikdis?
- Megbízható működést
- Ingyenes Android, Iphone és webes alkalmazást
- *Közvetlenül kapcsolódik a riasztóközponthoz - a gyártó saját eszközén kívül egy gyártó sem tudja ezt megtenni
- Távoli irányítást (élesítés / kikapcsolás)
Adat Busszal vagy soros porttal összeköthető riasztóközpontok
A Trikdis E16, G16, GT, GT+, GET a listában található összes riasztóközpont esetében használható . A speciális Trikdis átjelzők nagy előnye, hogy az események az adatbuszon vagy a soros porton keresztül érkeznek.
A kék színnel jelölt riasztóközpontok közvetlenül a soros porton / adatbuszon keresztül irányíthatóak (élesítés / kikapcsolás) további kábelezés nélkül.
A feketével jelölt riasztóközpontok az eseményeket a soros porton / adatbuszon keresztül kapják , de a riasztórendszer irányításához kulcsos kapcsoló zónák és további kábelezés szükséges .

Magellan MG5000, MG5050, MG5050+*, MG5050E
DIGIPLEX EVO48, NE96, EVO96, EVO192*, EVOHD* (*Fw. 7.50+ felett)
ESPRIT E55, 728ULT, 738ULT
A közvetlenül vezérelt PARADOX riasztóközpontok firmware-je legalább V.4-nek kell lennie.
* a Soros port a megjelölt ÚJ riasztóközpontokon gyárilag lezárásra került. A soros port feloldását el kell végezni ahhoz, hogy kommunikálni tudjon bármilyen külső eszközzel.
Soros port feloldás útmutató




Premier Elite 12, 24, 48, 64, 88, 168



Szükséged lesz egy kábelre az összekötéshez
Adatbuszra vagy soros portra csatlakoztatás, ez mit jelent?
Ebben az esetben az átjelzőt kvázi megtanítják a riasztóközpont saját nyelvét megérteni (egyirányú kapcsolat). Ahogy a kezelők vagy egyéb perifériák, úgy az átjelző is látja felhasználó az eseményeket és a megfelelő dolgokat továbbítani fogja a beállítások szerint.
A részletek megismeréséért olvasd el a "Közvetlen vezérlés adatbusz vagy soros port csatlakoztatással? írásunkat.
Közvetlen vezérlés
A Közvetlen vezérelhető központok esetében a átjelző nem csak az értesítéseket veszi át a központtól, hanem a kezelőn elérhető funkciók egy része is elérhetővé válik (kétirányú kommunikáció).
- A teljes rendszer vagy valamelyik partíció élesítése / hatástalanítása a felhasználói kód segítségével
- Zónák állapotának érzékelése
- Zóna kiiktatás
- Automatikus partíció és zóna feltérképezés
Fő funkciók:
- GSM vagy 2G mobilhálózaton keresztül működő IP alapú átjelző eszköz, amely kompatibilis a nagyobb gyártók népszerű riasztóközpontjaival
- Egyedülálló módon nem TIP RING-re, hanem az adatbuszra vagy egyes típusoknál a soros portra köthető átjelző, így az üzenetolvasás és -átvitel másodpercnél rövidebb
- Ingyenes Protegus 2 szerver, így sem fix IP, sem dinamikus DNS nem szükséges
Felhasználói funkciók:
- A riasztórendszer eseményeiről a tulajdonos az ingyenes Protegus 2 Mobil és Web alkalmazásban értesül
- Push értesítések és riasztáshang az események és riasztások jelzésére
- Távoli élesítés és kikapcsolás
Irányítható kimenetek:
- 3 db rugalmasan választható kontaktus, amely bemenet és kimenet is lehet
- RS485 port egyéb kompatibilis bővítő modulok és eszközök számára (2021 októberétől csak a 4G modemes változaton érhető el)
- A kimenetek a Protegus 2 alkalmazásból vezérelhetők
- A csatlakoztatott eszközök (világítás, kapu, szellőzőrendszer, fűtés, locsolók stb.) távirányítása
Gyors telepítés
- A beállítások egy fájlba menthetők, ami egy másik eszköz konfigurálásának kiindulópontja lehet
- Gyors és egyszerű konfigurálás az USB-n keresztül, vagy az első beállítást követően távolról a TrikdisConfig szoftverrel vagy a Protegus 2 alkalmazással
- 2 hozzáférési szint az átjelző konfigurálásához és irányításához: Adminisztrátor, Telepítő
Távfelügyeleti bekötés:
- A modul a távfelügyelet felé IP alapon, Contact ID kód formátumban továbbítja a megjelölt rendszerek üzeneteit
- Kompatibilis az univerzális SIA DC-09 és a SUR-GUARD TL150 vevőkkel
- Az elsődleges távfelügyeleti csatorna kapcsolatvesztése esetén automatikusan átvált a második biztonsági csatornára
- Jelzés akár két külön távfelügyeletre, mindkettőhöz tartalék biztonsági csatornával

A mobilhálózatos átjelzőhöz gyári tartozékként egy alap ANT01S GSM antenna jár. Ha a telepítés helyén gyenge jelszint várható, vagy ha az eszközt fémdoboz vagy vastag fal árnyékolja, javasolt nagyobb teljesítményű, például 2,5 m-es vezetékkel rendelkező ME301M mágneses vagy ANT04 felragasztható antenna használata.
Az alábbi videón a G16 telepítését és beállítását láthatod egy Crow Runner 4/8 riasztó központtal
Ez a videó bemutatja, hogyan csatlakoztassa a TRIKDIS Cellular G16 átjelzőt a Crow Runner 4/8 riasztóközponthoz.
| Kommunikáció | |
| Átviteli csatorna | GSM és 2G IP kommunikáció |
| 2G/GPRS Modem frekvenciák | 850 / 900 / 1800 / 1900MHz |
| SIM kártya foglalat | 1 x nano |
| Riasztóközpont csatlakoztatása | Adatbuszon vagy Soros porton |
| Eseményátviteli csatornák | Akár 2 távfelügyeleti állomás fő és tartalék vevőinek A Protegus felhőn keresztül az iOS / Android Protegus mobilalkalmazás felé 8 mobiltelefon számra SMS-ben 8 mobiltelefonra hanghívás formájában |
| Átjelzés és kommunikáció | IP 2G (GPRS) / 4G hálózaton keresztül WiFi, LAN, SigFox (opcionális W485 / E485 / SF485 modullal) SMS, hanghívás |
| Átjelzés távfelügyeletre | TCP / IP, UDP / IP, SMS |
| Átviteli protokoll, titkosítás | TRK, DC-09_2007, DC-09_2012, TL150 |
| Üzenet puffer | Igen, 60 esemény |
| Esemény átvitel | Contact ID kód |
| Eseménynapló / tárolt események száma | Korlátlan a Protegus alkalmazásban |
| Periodikus tesztjelentésküldés | Igen |
| RS485 | Nem (3-as hardververzió - igen, keressen minket, ha 3-as hardver változatot szeretne) |
| Kompatibilis eszközök | |
| Támogatott modulok | iO-8 bővítő modul - 8 kontaktus W485 WiFi modul E485 Ethernet modul SF485 SigFox modul |
| Max. támogatott RS485 bővítők száma | 1 |
| RS485 busz vezeték hossza | legfeljebb 100 m |
| Bemenetek | |
| Kettős funkciójú kontaktusok (ki- vagy bemenet) | 3 |
| Bemenet típusok | NO, NC, EOL, DEOL |
| Hurok ellenállása | 2,2kΩ |
| Maximálisan kezelt zónák száma bővítő modulokkal | 11 |
| Kimenetek | |
| Kettős funkciójú kontaktusok (ki- vagy bemenet) | 3 |
| Irányítás | Mobil alkalmazás, böngésző, SMS, telefonhívás |
| Programozás | |
| Programozás módja | USB, IP, SMS |
| Programozószoftver | Igen, Windows |
| Távoli programozás | Igen |
| Felhasználók | |
| Protegus felhasználók | Korlátlan |
| Mobilalkalmazás | Igen |
| Web alkalmazás | Igen |
| Push értesítés | Igen |
| Riasztások korlátozása | Igen |
| Technikai adatok | |
| Működési környezet | -10°C - +50°C, relatív páratartalom max 80% +20°C esetén |
| Tápellátás | 10-15V DC |
| Áramfelvétel (készenléti) | 60 - 100mA |
| Áramfelvétel - (max) | 250 mA |
| Leválasztható sorkapocs | Igen |
| Méret | 92 x 65 x 26 mm |
| Súly | 80 g |
| PGM kimenet | 0,15A 30 VDC max. |
Trikdis G16 2G GSM okos átjelző
- Gyártó: Trikdis
- Cikkszám: G16-2G
- Elérhetőség: Rendelhető
- Jótállás: 2 év
- Kategóriák: Riasztás Átjelzés > GSM Riasztás Átjelző
-
48 982Ft
- Nettó: 39 823Ft
Elérhető Választék
Kapcsolódó termékek
PARADOX riasztóközpont SOROS PORT feloldás
2023-ban a Paradox lezárta az újabb riasztóközpont-szériáin a soros portokat, és néhány típusnál egy..
5 700Ft Nettó: 4 634Ft
Trikdis G16T 2G GSM okos átjelző (TIP-RING)
A Trikdis G16T 2G GSM okos átjelző összeköthető bármilyen vonalas telefon (TIP RING) kommunikációra ..
48 982Ft Nettó: 39 823Ft
Trikdis CRP2 soros port összekötő kábel Paradox riasztóközponthoz
Gyári kábel a Paradox riasztóközpontok SERIAL (soros port) és a {fragment trikdis_special_communicat..
2 622Ft Nettó: 2 132Ft
Trikdis ANT04 GSM felragasztható antenna 2,5m vezetékkel
Az ANT04 GSM egy felragasztható antenna 2,5m vezetékkel, aminek segítségével a leárnyékolt területtő..
7 182Ft Nettó: 5 839Ft
Trikdis ME301M mágneses GSM Antenna 2,5m vezetékkel
Az ME301M egy mágneses GSM antenna 2,5m vezetékkel, aminek segítségével a leárnyékolt területtől táv..
8 322Ft Nettó: 6 766Ft
Trikdis iO8 vezetékes bővítő modul
A Trikdis Expander IO8 vezetékes bővítő modullal a Trikdis FLEXi SP3, CG17, és SP231 riasztóközponto..
17 822Ft Nettó: 14 489Ft
Trikdis G16 4G GSM okos átjelző
A G16 4G GSM okos átjelző képes együttműködni Paradox, DSC és egyéb gyártók riasztórendszereivel köz..
62 662Ft Nettó: 50 945Ft
Trikdis G16T 4G GSM okos átjelző (TIP-RING)
A Trikdis G16T 4G GSM okos átjelző összeköthető bármilyen vonalas telefon (TIP RING) kommunikációra ..
66 462Ft Nettó: 54 034Ft
Trikdis programozó mini USB kábel
Kiváló minőségű sztenderd miniUSB kábel, amely az összes Trikdis eszköz számítógépes programozásához..
1 870Ft Nettó: 1 520Ft
CRP2B soros port összekötő kábel Paradox riasztóközponthoz
Kábel a Paradox riasztóközpontok SERIAL (soros port) és a E16, G16, GT, GT+, GET é..
1 862Ft Nettó: 1 514Ft
Kapcsolódó írások
Címkék: okos riasztó, okos otthon, okos átjelző, GSM átjelző, IP átjelző





































